Dzień z Archeologią (27.10)

27 października 2024, w ostatnim dniu Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie wraz z krakowskimi archeologami weźmiemy udział w wyprawie w przeszłość. Poznamy wynalazki, które zmieniły losy ludzkości. Porozmawiamy o początkach rolnictwa, hodowli zwierząt oraz zadamy wiele pytań. Do rozmowy zaprosimy prof. Radosława Palonkę oraz dra Piotra Kołodziejczyka, autora książki Tam, gdzie mieszka wiatr. Archeologiczne zagadki Bliskiego Wschodu. Spotkanie poprowadzi Cezary Korycki z podcastu Historia, jakiej nie znacie

Zapraszamy też serdecznie do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie będzie można sprawdzić swoją wiedzę archeologiczną. Zwycięzcy quizu otrzymają gadżety od Bo.wiem, a każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z kodu rabatowego na zakupy w naszym sklepie internetowyml.

Szukajcie nas w hali Dunaj na stoisku B12. 
 
27 października na spotkaniu z krakowskimi archeologami weźmiemy udział w wyprawie w przeszłość. Poznamy wynalazki, które zmieniły losy ludzkości. Porozmawiamy o początkach rolnictwa, hodowli zwierząt oraz zadamy wiele pytań: Jakie były motywacje pierwszych rolników? I jak wyglądałby świat, gdyby niektóre innowacje nigdy się nie pojawiły?

Do rozmowy zaprosiliśmy prof. Radosława Palonkę oraz dra Piotra Kołodziejczyka, autora książki Tam, gdzie mieszka wiatr. Archeologiczne zagadki Bliskiego Wschodu. Spotkanie poprowadzi Cezary Korycki z podcastu Historia, jakiej nie znacie


Godz. 13.00, sala S04. Rozmówcy: Autor i Radosław Palonka. Spotkanie poprowadzi Cezary Korycki (podcast Historia, jakiej nie znacie).


Wsłuchaj się w szept historii

Kim byli pierwsi rolnicy i jak ich wynalazki zmieniły świat? W jaki sposób starożytne miasta wpłynęły na rozwój dzisiejszej edukacji? Czy globalny handel wyglądałby tak samo, gdyby nie antyczni kupcy? Co możemy powiedzieć o codziennym życiu kilka tysięcy lat temu analizując smak mansafu? Piotr Kołodziejczyk zabiera nas w fascynującą podróż przez wieki w poszukiwaniu źródeł cywilizacji.

Razem z autorem wędrujemy po drogach i bezdrożach Bliskiego Wschodu szukając odpowiedzi na pytanie, kim byli twórcy kultury. Z akademicką wnikliwością przyglądamy się krzemiennym sierpom, hetyckim mieczom i monumentalnym grobowcom, by rozwiązać zagadkę rozkwitu i zmierzchu cywilizacji, które ukształtowały współczesny świat. Badając historie Sumerów, Babilończyków czy Fenicjan możemy dostrzec nieprzerwany łańcuch ludzkiej kreatywności, z którego zrodziły się immanentne elementy społeczeństw: pismo, władza i religia.

Tam, gdzie mieszka wiatr pokazuje pełną wzlotów i upadków drogę ludzkości od czasów homo erectus do homo extensus. Poprowadzona z lekkością i swadą narracja, wzbogacona fotografiami i rysunkami zainteresuje nie tylko miłośników archeologii, ale wszystkich, którzy spoglądając w przeszłość, chcą zrozumieć teraźniejszość.

Radosław Palonka i Piotr Kołodziejczyk zapraszają do lektury książki "Tam, gdzie mieszka wiatr"

.
ARCHEO to seria książek popularnonaukowych, która otwiera przed czytelnikami bramy do fascynującego świata archeologii. Każdy tom nie tylko opisuje wykopaliska prowadzone w Polsce i na całym świecie – od basenu Morza Śródziemnego przez Bliski Wschód, Europę, Afrykę i Azję aż po obie Ameryki – ale przede wszystkim przedstawia bogate historie o dawnych społeczeństwach, ich kulturze, wierzeniach oraz codziennym życiu. ARCHEO odsłoni przed Tobą sekrety literatury i sztuki, wyjaśni mechanizmy migracji, rozkwitu i upadku cywilizacji, a także zapozna z wynalazkami, które na zawsze zmieniły oblicze świata.

Autorzy, wykorzystując najnowsze technologie cyfrowe oraz narzędzia do digitalizacji, prezentują czytelnikom nowoczesne oblicze archeologii. Rozwiązują tajemnice, które od lat nurtują badaczy, jednocześnie podejmując istotne kwestie ochrony dziedzictwa kulturowego. Dzięki tej serii dowiesz się, jak archeolodzy współpracują z lokalnymi społecznościami oraz z jakimi wyzwaniami mierzy się świat w kwestii zagrabionych dzieł sztuki. Odkryjesz również, jak zaawansowana była wiedza matematyczna i astronomiczna dawnych uczonych, oraz przekonasz się, że wiele współczesnych udogodnień ma swoje źródło w odległej przeszłości.

Wybierz się z nami w podróż, która odmieni Twoje spojrzenie na świat starożytny i średniowieczny oraz ukaże głębokie wpływy dawnych cywilizacji na nasze obecne życie.

Prof. Radosław Palonka zapowiada nową serię Archeo

Dostawa

Zobacz sposoby i terminy realizacji Zamówień.

Płatności

Akceptujemy następujące metody płatności: PayU, przelew, pobranie.

Rabaty

Rabaty nawet do 40%.
Specjalne ceny na książki w akcjach promocyjnych.

Newsletter

Znajdziesz nas na