Wydarzenia

16-11-2024

Siła języka w książce Li Kotomi „Wyspa pajęczych lilii”

Li Kotomi zabiera nas do świata, w którym tradycyjne role społeczne zostają całkowicie odwrócone. Akcja „Wyspy pajęczych lilii” toczy się na tajemniczej wyspie, w realiach niezwykłej feministycznej utopii. Nowy porządek prowadzi do zaskakujących i fascynujących zmian, prowokując osoby czytające do głębokiej refleksji nad dominacją mężczyzn w użyciu języka i budowaniu narracji historycznych, kwestią praw osób LGBTQ oraz współczesną geopolityką. Gospodarzami spotkania będą członkinie i członkowie Koła Literatury Japońskiej, działającego przy Katedrze Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Całość poprowadzi Sandra Posłuszny-Cegiełka.
Więcej
08-11-2024

Targi Książki w Katowicach 8-10.11.2024

Po kilkuletniej przerwie wracamy na Targi Książki w Katowicach i serdecznie Was zapraszamy na stoisko nr 5. W tym roku przygotowaliśmy wyjątkowy wybór nowości i bestsellerów z WUJa i Bo.wiem.To będzie doskonała okazja, by zapoznać się z naszymi publikacjami, porozmawiać o literaturze, a także zdobyć książki, które od dawna były na Waszej liście!Nie może Was tam zabraknąć! Do zobaczenia! 
Więcej
27-10-2024

Archeologiczne zagadki Bliskiego Wschodu

27.10. o godz. 13.00 w sali S04 na spotkaniu z krakowskimi archeologami weźmiemy udział w wyprawie w przeszłość. Poznamy wynalazki, które zmieniły losy ludzkości. Porozmawiamy o początkach rolnictwa, hodowli zwierząt oraz zadamy wiele pytań: Jakie były motywacje pierwszych rolników? I jak wyglądałby świat, gdyby niektóre innowacje nigdy się nie pojawiły? Do rozmowy zaprosiliśmy prof. Radosława Palonkę oraz dra Piotra Kołodziejczyka, autora książki Tam, gdzie mieszka wiatr. Archeologiczne zagadki Bliskiego Wschodu. Spotkanie poprowadzi Cezary Korycki z podcastu Historia, jakiej nie znacie.Informacja o wydarzeniu na FB (KLIK!)
Więcej
26-10-2024

Spotkanie ze Smakiem

25.10.2024 o godzinie 15.00 w sali S04 Bartek Kieżun – Krakowski Makaroniarz i prof. Ewa Kopczyńska będą rozmawiać o tym, co sprawia, że niektóre potrawy zyskują status symboli narodowych. Dlaczego pizza i ramen przekroczyły granice swoich ojczyzn, stając się międzynarodowymi przysmakami? Razem zastanowimy się również nad wpływem kultury i historii na nasze kulinarne dziedzictwo. Inspiracją do rozmowy będzie książka Anyi von Bremzen „Kuchnia narodowa. Osobista podróż przez kultury, historię i smaki.”Spotkanie poprowadzi Sylwia Paszkowska z Radia Kraków.Spotkanie jest częścią Dnia ze Smakiem, podczas którego postaramy się zrozumieć, co oznacza „żyć ze smakiem”. Informacja o wydarzeniu na FB (KLIK!)
Więcej
25-10-2024

Panel dyskusyjny „Moda na Japonię”

25.10.2024 o godzinie 17.00 w sali „Lwów” odbędzie się panel dyskusyjny „Moda na Japonię”, podczas którego porozmawiamy o różnych aspektach kultury japońskiej i zbadamy fenomen jej popularności w Polsce. Spróbujemy wspólnie zastanowić się nad źródłem tej fascynacji – nie tylko literackiej.Panel jest częścią Dnia Literatury Azjatyckiej, podczas którego ma premierę powieść Li Kotomi, tajwańskiej pisarki tworzącej również po japońsku, pt. „Wyspa pajęczych lilii". Książka została w 2021 roku nagrodzona prestiżową Nagrodą im. Akutagawy.Uczestniczkami panelu będą: Dr Lily Adamowicz, Anna Wołcyrz (Tajfuny) i Izabela Cieniuch (KNJ Kappa UJ).  Spotkanie poprowadzi Katarzyna Nowak (Muzeum Manggha). Informacja o wydarzeniu na FB (KLIK!)
Więcej
24-10-2024

27. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Trzy Dni z Wydawnictwem Bo.wiem na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie: literatura azjatycka, smaki świata i archeologiczne wyprawyNa Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, które odbędą się w dniach 24–27 października 2024 roku, nie zabraknie stoiska Wydawnictwa Bo.wiem. Na trzy targowe dni – piątek, sobotę i niedzielę – przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy program, w którym coś dla siebie znajdą zarówno fani literatury azjatyckiej, miłośnicy kuchni, jak i pasjonaci archeologii. Podczas tych dni serdecznie zapraszamy na nasze stoisko targowe, gdzie będzie można sprawdzić swoją znajomość Serii z Żurawiem oraz wiedzę kulinarną i archeologiczną. Zwycięzcy quizów otrzymają gadżety od Bo.wiem, a każdy uczestnik będzie mógł skorzystać z kodu rabatowego na zakupy w naszym sklepie internetowym bowiem.wuj.pl. Szukajcie nas w hali Dunaj na stoisku B12. 
Więcej
06-10-2024

Poznaj siłę precyzji!

Śrubka, samolot, karabin czy soczewka – co je łączy? Precyzja wykonania! Chcesz zobaczyć precyzję na własne oczy? Odwiedź 6 października wystawę „Miasto. Technoczułość" w Muzeum Inżynierii i Techniki i weź udział w spotkaniu na temat książki Simona Winchestera „Siła precyzji. Jak inżynierowie konstruowali współczesny świat". Program: 13.00-15.00 – indywidualne zwiedzanie wystawy „Miasto. Technoczułość" 15.00- 16.00 – spotkanie na temat książki „Siła precyzji. Jak inżynierowie konstruowali współczesny świat." 16.00-18.00 – indywidualne zwiedzanie wystawy „Miasto. Technoczułość" Na spotkaniu porozmawiamy o tym, czym jest precyzja, jakie są jej początki i jak była mierzona. Przywołamy galerię niezwykłych, często zapomnianych postaci: inżynierów, pasjonatów i konstruktorów, autorów rozwiązań i wynalazków, które ukształtowały współczesny świat. Opowiemy też o kolejnych przełomach w nauce, umożliwiających na przykład budowę silnika parowego czy nowoczesnego mikroczipa.W rozmowie udział wezmą: dr Filip Wróblewski, jeden z kuratorów wystawy Miasto. Technoczułość i dr Katarzyna Zielińska, kierowniczka działu edukacji i obsługi wystaw MIT. Spotkanie poprowadzi Sylwia Paszkowska z Radia KrakówWszyscy uczestnicy rozmowy będą mogli nabyć bilety w promocyjnej cenie 20 zł na wystawę „Miasto. Technoczułość" – opowieść o rozwoju myśli inżynieryjnej i techniki od pierwszych koncepcji starożytnych miast, aż po wizje urbanistyki pozaziemskiej.Promocja obowiązuje w dniu 6.10.2024 w godzinach 13.00 – 15.00 oraz 16.00 – 18.00Organizatorzy: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Bo.wiem oraz Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie
Więcej
26-09-2024

Spotkanie wokół książki "25 milionów iskier"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne wokół książki   Andrew Leona Hanny 25 MILIONÓW ISKIER Nieznane historie przedsiębiorczości uchodźczyń W obozie Az-Zatari, w mieszkalnych kontenerach na skraju pustyni, od lat żyje kilkadziesiąt tysięcy syryjskich uchodźców i uchodźczyń. W tych trudnych warunkach przedsiębiorcze kobiety, stawiając czoła przeszłości, dążą do realizacji swoich pasji i spełnienia marzeń.Co daje prowadzenie własnego biznesu uchodźcom, z jakimi mierzą się problemami? Jak wpływa to na społeczności, w których żyją? Czy rodzi to jakieś zagrożenia? Przed jakimi wyzwaniami stają kobiety w obozach uchodźczych, jak radzą sobie z trudnymi warunkami życia? Czy mogą realizować swoje pasje?Na te i inne pytania postarają się odpowiedzieć nasi zaproszeni goście: Barbara Chmielowska, koordynatorka projektów Polskiej Misji Medycznej w Jordanii oraz dr Karolina Czerska-Shaw z Instytutu Studiów Europejskich Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie poprowadzi Marcin Żyła z Tygodnika Powszechnego.26.09.2024, godz. 18.00, Instytut Myśli Józefa Tischnera, ul. Sławkowska 14, I piętro, KrakówOrganizatorzy: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Bo.wiem oraz Instytut Myśli Józefa Tischnera
Więcej
09-08-2024

Konkurs „Ucieczka Anny”

Dokończ wybrane zdanie i wygraj książkę Matti Correntego „Ucieczka Anny” z autografem Autora i Tłumacza oraz specjalny kod rabatowy na zakup książek na stronie bowiem.wuj.pl. Zasady konkursu: Poniżej znajdziesz kilka niedokończonych zdań nawiązujących do książki „Ucieczka Anny” Matti Correntego. Wybierz jedno zdanie i kreatywnie go dokończ. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone książką i kodem rabatowym! Zdania do wyboru: Po wielu latach spędzonych u boku Severina Anna poczuła, że... Podróżując po Sycylii, Severin odkrył miejsce, które... Porządkując wspomnienia, Severin zrozumiał, że decyzja Anny była... Gdy Anna patrzyła na swoje życie, miała wrażenie, że... Severin, konfrontując się z przeszłością, uświadomił sobie, że... Anna zawsze marzyła o wolności, ale wiedziała, że każda wolność... Przykładowe dokończenie: Po wielu latach spędzonych u boku Severina Anna poczuła, że jej dusza tęskni za czymś nieznanym, czymś, co mogło dać jej poczucie prawdziwej wolności.   Teraz Twoja kolej! Dokończ wybrane zdanie i wyślij swoją odpowiedź na adres konkursowy: promocja@wuj.pl lub zamieść w komentarzu pod postami konkursowymi na profilu facebookowym Wydawnictwa UJ i Bo.wiem. Na zgłoszenia czekamy od dzisiaj do 30 sierpnia 2024 roku. Dwa najciekawsze zgłoszenia zostaną nagrodzone książkami Matti Correntego „Ucieczka Anny” z autografem Autora i Tłumacza oraz jednorazowymi kodami rabatowymi uprawniającymi do zniżki 40% na zakup książek na stronie bowiem.wuj.pl.
Więcej
06-06-2024

Spotkanie wokół książki Matti Corrente "Ucieczka Anny"

Serdecznie zapraszamy na spotkanie wokół książki Matti Corrente „Ucieczka Anny” O książce porozmawiają: tłumacz Tomasz Kwiecień oraz dr Serafina Santoliquido z Zakładu Filologii Włoskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spotkanie poprowadzi Sylwia Paszkowska z Radia Kraków. Pałac Potockich, Kraków, Rynek Główny 20 6.06.2024, godz. 18.00
Więcej
23-05-2024

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie 23-26.05.2024

Zapraszamy na Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie! Targi odbędą się w dniach od 23 do 26 maja 2024 roku w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad. To dla nas szczególna okazja, aby podzielić się z Państwem naszymi najnowszymi publikacjami oraz bestsellerowymi propozycjami wydawniczymi. W ramach targów zapraszamy na dwa spotkania, podczas których porozmawiamy o nowościach: powieści Genkiego Kawamury „Sto kwiatów” oraz reportażu Gaetano Savatteriego „Sycylijki”. W imieniu Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie zapraszamy również na spotkanie z Mattią Corrente, autorem powieści „Ucieczka Anny”.Mamy nadzieję, że zobaczymy się na targach i będziemy mogli porozmawiać o wspólnych pasjach i zainteresowaniach związanych z literaturą. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska i udziału w spotkaniach. Znajdziecie nas w Pałacu Kultury i Nauki, w Sali Marmurowej, na stoisku nr 132 (WUJ i Bo.wiem).
Więcej
22-05-2024

Spotkanie wokół książki "Atlas sztucznej inteligencji"

„Sztuczna inteligencja nie jest ani inteligentna, ani sztuczna”. Wspólnie z Projektem Pulsar zapraszamy na dyskusję wokół książki Kate Crawford „Atlas sztucznej inteligencji. Władza, pieniądze i środowisko naturalne” z udziałem Wiesława Bartkowskiego i Janka Simona, które poprowadzi Ewą Drygalska.  Kate Crawford to jedna z najwybitniejszych badaczek społecznego wymiaru sztucznej inteligencji. Wspólnie z amerykańskim artystą Trevorem Paglenem tworzyła prace i wystawy poświęcone nowym technologiom, inwigilacji i wykorzystywaniu dużych zbiorów danych. W Atlasie Crawford krytycznie przygląda się sztucznej inteligencji, wydobywając na światło dzienne często pomijane wymiary, koszty i konsekwencje jej funkcjonowania – od eksploatacji energii i surowców przez wykorzystywanie taniej siły roboczej, naruszenia prywatności, agregowanie danych i stosowanie AI jako narzędzia nadzoru i przymusu po społeczne i polityczne cele i założenia przyświecające korporacjom i rządom rozwijającym tę technologię.W trakcie wydarzenia wspólnie z zaproszonymi gośćmi przyjrzymy się temu, czym tak naprawdę jest „sztuczna inteligencja” i zmapujemy to, jak funkcjonuje ona dziś – zarówno w wymiarze technologicznym i materialnym, jak społecznym, ekonomicznym i politycznym. Porozmawiamy także o tym, jak AI wpływa na kulturę i sztukę oraz o tym, jak korzystają z niej artyści.Partnerami wydarzenia są Projekt Pulsar – portal popularnonaukowy łączący wszystkie inteligentne formy życia oraz marka bo.wiem – wydawca książki Kate Crawford, którą będzie można kupić podczas spotkania.22 maja 2024, godz. 18:30Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3, Warszawa
Więcej
Dostawa

Zobacz sposoby i terminy realizacji Zamówień.

Płatności

Akceptujemy następujące metody płatności: PayU, przelew, pobranie.

Rabaty

Rabaty nawet do 40%.
Specjalne ceny na książki w akcjach promocyjnych.

Newsletter

Znajdziesz nas na