Genki Kawamura

Sto kwiatów

Seria: Seria z Żurawiem Liczba stron: 256 Format: 13,7x20,5 cm Rok wydania: 2024 Data premiery: 2024.03.19 Data premiery e-book: 2024.03.19
Opis książki
Utracona pamięć i odzyskane wspomnienia

W mroźny sylwestrowy wieczór Izumi znajduje swoją matkę błąkającą się po parku. To jeden z pierwszych dni, kiedy Yuriko zaczyna zapominać swojego syna. Mimo natłoku obowiązków związanych z pracą i zbliżającymi się narodzinami dziecka Izumi poświęca dużo czasu matce, która ma coraz większe problemy z pamięcią, traci orientację w czasie i przestrzeni. Jednocześnie wraca on do wydarzeń z dzieciństwa, zwłaszcza do prześladującego go wspomnienia związanego z nagłym zniknięciem Yuriko. Powoli odkrywa przemilczaną prawdę o historii sprzed lat.  

Sto kwiatów to intymna opowieść rodzinna, która uświadamia, że dla każdego z milionów ludzi cierpiących na demencję, a także ich bliskich, choroba jest odrębnym, boleśnie osobistym doświadczeniem. Nie zawsze wystarczy czasu, żeby zrozumieć przeszłość i się z nią pogodzić.

Silna w przekazie, choć ujmująco delikatna historia, w której nie ma ani jednego zbędnego zdania. Każde słowo zostało dobrane z najwyższą pieczołowitością i precyzyjnie prowadzi nas przez meandry pamięci.
Barbara Kocot-lka, Japonia Info

Przejmująca opowieść o chorobie odbierającej cenne wspomnienia, które kształtują naszą emocjonalność i postrzeganie świata, o trudnych życiowych wyborach i o próbie zrozumienia, co w życiu jest naprawdę ważne. Historia osadzona w dalekiej Japonii, ale tak bardzo uniwersalna, że trafi do każdego wrażliwego serca!

Joanna Julia Sokołowska, autorka bloga Byłem tu. Tony Halik i prowadząca podcastu O Japonii

 

To piękna historia, pełna japońskiej prostoty. Proza gęsta i egzystencjalna. Momentami boleśnie doświadczająca czytelnika, innym razem niemal liryczna. Głęboka i intymna do granic. Zostanie w Was na długo.

Monika Parda, Żyj Bardziej

 

To poruszająca opowieść o demencji, eksplorująca rodzinną relację i wyzwania związane z rodzicielstwem. Z bezsilnością i wątpliwościami bohaterów może się utożsamić każdy z nas.

Sandra Hojda, @tabibito_no_hon

O Autorze

Genki Kawamura – japoński pisarz, scenarzysta, producent filmowy i muzyczny. Jego pierwsza powieść A gdyby tak ze świata zniknęły koty? (Bo.wiem, 2021), została przetłumaczona na kilkanaście języków, a w samej Japonii stała się bestsellerem. Kawamura jest autorem pięciu innych powieści i kilku książek dla dzieci. Na podstawie Stu kwiatów powstał film A Hundred Flowers (2022) w reżyserii autora.
Dostawa

Zobacz sposoby i terminy realizacji Zamówień.

Płatności

Akceptujemy następujące metody płatności: PayU, przelew, pobranie.

Rabaty

Rabaty nawet do 40%.
Specjalne ceny na książki w akcjach promocyjnych.

Newsletter

Znajdziesz nas na