Aktualności

26-10-2022

Targi Książki we Krakowie

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska – B12 w hali Dunaj – podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie Dni i godziny otwarcia Targów:27 października, czwartek, godz. 10.00-17.0028 października, czwartek, godz. 10.00-19.0029 października, czwartek, godz. 10.00-19.0030 października, czwartek, godz. 10.00-17.00W czwartek poznamy laureata Konkursu Gaudeamus organizowanego przez Stowarzyszenie Wydawców Szkół Wyższych we współpracy z Targami w Krakowie i pod Honorowym Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. W Konkursie nominowana jest książka „Polskie herbaria renesansowe jako źródło wiedzy medycznej" pod redakcją Barbary Wasiewicz.
Więcej
24-10-2022

Konkurs: „Afryka to…”

Dokończ zdanie „Afryka to…” i wygraj zestaw książek!Afryka - w przeszłości i współcześnie - to miejsce zarówno dyktatur, nierówności i bratobójczych walk, ale też postępu, nadziei i pragnienia wolności. A czym jest dla Ciebie? Dokończ zdanie „Afryka to…” i wygraj zestaw trzech książek: „Dzieci Nilu”, „Ziemia Dyktatorów” „Afrykanie”.Konkurs organizujemy wspólnie z Polską Fundacją dla Afryki, która wspiera ludzi i miejscowe organizacje w Afryce.Odpowiedzi wysyłać można na adres mailowy: promocja@wuj.pl lub zamieszczać w komentarzach pod postami konkursowymi na profilu facebookowym Wydawnictwa UJ, Bo.wiem  i profilu Polskiej Fundacji dla Afryki. Na zgłoszenia czekamy od dzisiaj do wtorku, 2 listopada 2022 roku. UWAGA: jedna osoba może przysłać jedno zgłoszenie, a odpowiedź nie może przekraczać 500 znaków ze spacjami (dłuższe wypowiedzi nie zostaną uwzględnione w konkursie).Najciekawsze zdanie poznamy 4 listopada b.r., o godzinie 13:00. Obserwujcie nasze profile Facebookowe!Biorąc udział w konkursie, akceptujecie jego regulamin.
Więcej
20-10-2022

Targi Książki we Frankfurcie

19.10.2022 we Frankfurcie nad Menem rozpoczęły się jedne z największych i najważniejszych Targów Książki na świecie. Po dwóch pandemicznych latach przerwy setki wydawców i autorów prezentują swoje tytuły tysiącom odwiedzających. Na stoisku Instytutu Książki znajdziecie również nasze pozycje!
Więcej
06-10-2022

Spotkanie z Philippe'em Sandsem

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Żydowskie Muzeum Galicja zapraszają na wyjątkowe spotkanie z Philippe'em Sandsem, autorem książki Szlak szczurów. Historia ucieczki nazistowskiego oprawcy. Spotkanie odbędzie się 6 października, o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum przy ul. Dajwór 18. Rozmowę z autorem poprowadzi Monika Ochędowska. Sands opisuje losy Ottona Wächtera, zastępcy Hansa Franka, założyciela krakowskiego getta, odpowiedzialnego za śmierć setek tysięcy ludzi, w tym rodziny autora. Śledzimy wygodne życie jego i  jego żony Charlotty w Krakowie i we Lwowie w czasach okupacji. Razem z autorem obserwujemy desperacką ucieczkę tego nazistowskiego oprawcy, poznajemy niejasne związki z Watykanem i próbujemy rozwikłać zagadkę jego śmierci. W próbie dojścia do prawdy autorowi towarzyszy syn Wächtera, Horst, od lat przekonany o niewinności ojca.Opisując historię Wachtera i jego rodziny, Sands udowadnia, że zmierzenie się z bolesną prawdą o najbliższych jest dla niektórych niemożliwe.Philippe Sands jest profesorem prawa w University College London i czynnym adwokatem w Matrix Chambers. Często występuje przed trybunałami międzynarodowymi, uczestniczył w wielu najdonioślejszych sprawach ostatnich lat, dotyczących Augusta Pinocheta, Jugosławii, Rwandy, Iraku, Guantanamo, Czagos czy Rohingjów w Mjanmie. Napisał między innymi Lawless World i Torture Team. Za Powrót do Lwowa otrzymał Baillie Gifford Prize i British Book Awards w kategorii literatura faktu. Szlak szczurów uzyskał status bestsellera „Sunday Times”. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie przez Macieja Zabierowskiego.Wstęp wolny.
Więcej
25-05-2022

TARGI KSIĄŻKI W WARSZAWIE

Przed nami Targi Książki w Warszawie (26–29 maja), wielkie święto literatury, czas uzupełniania księgozbiorów i odkrywania wiosennych nowości. Znajdziecie nas w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki na stoisku nr 116, gdzie przygotowaliśmy dla Was specjalne targowe rabaty: 20% na wszystkie tytuły i 30% na wybrane książki.Mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy nie dotrą na Targi. Rabat targowy obowiązywał będzie również w dniach 26-29.05.22 na naszych stronach wuj.pl oraz bowiem.wuj.pl.
Więcej
06-04-2022

ZDOBĄDŹ WYJĄTKOWĄ PODKŁADKĘ POD KUBEK!

Z okazji kociej inwazji mamy dla Was prezent! Pierwsze 30 osób, które w dniu premiery, 7 kwietnia (czwartek) zamówi na naszej stronie książkę "Ona i jej kot" dostanie taką piękną podkładkę pod kubek!https://bowiem.wuj.pl/ksiazka/ona-i-jej-kot
Więcej
17-02-2022

PODCAST WUJ-a

POBUDZAMY DO MYŚLENIA to nasz podcast, w którym znajdziesz inspirujące rozmowy, dyskusje i prezentacje prowadzone przez uznanych specjalistów z różnych obszarów wiedzy.W cyklu Psyche zaproszeni eksperci omawiają wybrane zagadnienia z zakresu psychologii i psychoterapii. Nie zabraknie też wskazówek dotyczących tego, jak budować swój dobrostan psychiczny. Otwórz się na nowe, nie tylko czytelnicze, doświadczenia!Szukaj nas na:spotify ⇒google podcasts⇒
Więcej
16-12-2021

Rozmowa wokół książki "Najlepiej spożyć przed..."

Z czym Wam kojarzy się żywność przetworzona? Czy też od razu widzicie wielkie fabryki produkujące niezdrowe fastfoody? Jedak przetwarzanie żywności, o czym zdarza nam się zapominać, to również pieczenie chleba, przygotowanie przetworów na zimę i mrożenie pierogów. Jedzenie oprócz tego, że jest niezbędne do przeżycia, realnie wpływa na nasze zdrowie i pomaga nam budować relacje społeczne, bo o jedzeniu porozmawiać możemy z każdym. Wraz z naszymi gościniami dr Joanną Zając z zakładu Higieny i Dietetyki oraz dr Ewą Kopczyńską socjolożką jedzenia zastanowimy się nad tym w jaki sposób zmieniało się podejście do jedzenia i jaki wpływ na nasze zachowania żywieniowe mają rozwój nauki, zmiany społeczne czy nowinki techniczne. Zapraszamy do rozmowy o tym co mamy na talerzach
Więcej
21-10-2021

Rozmowa o książce „Za milion lat od dzisiaj"

Jak będzie wyglądał świat za milion lat? Co po nas zostanie? Plastik, odpady jądrowe czy kilometry dróg asfaltowych – tworzymy artefakty zdolne przetrwać bardzo długo. David Farrier zaprasza nas w literacką podróż w odległą  przyszłość i proponuje humanistyczną refleksję na temat antropocenu, zmian klimatycznych i ich konsekwencji dla naszych potomków.O dziedzictwie antropocenu porozmawiają dr hab. Anna Filipowicz antropolożka literatury oraz dr Monika Żółkoś badaczka humanizmu nieantropocentrycznego. Spotkanie poprowadzi dr Mateusz Chaberski.
Więcej
11-10-2021

KONKURS!

Dokończ zdanie „Za milion lat…” i wygraj kubek pełen krówek oraz książkę „Za milion lat od dzisiaj. O śladach, które zostawimy”Jak będzie wyglądał świat za milion lat? Co po nas zostanie? Budujemy drogi, tworzymy odpady radioaktywne i zaśmiecamy planetę plastikiem. Te artefakty przetrwają bardzo długo i opowiedzą naszym dalekim wnukom, jacy byliśmy.A Ty? Jak wyobrażasz sobie życie w takiej odległej perspektywie? Dokończ zdanie „Za milion lat…” i wygraj kubek pełen krówek  i książkę Davida Farriera „Za milion lat od dzisiaj. O śladach, jakie zostawimy”.David Farrier, profesor literatury, zachęca nas do refleksji nad tym, jakie będzie dziedzictwo antropocenu. W swej wędrówce od Morza Bałtyckiego po Wielką Rafę Koralową, ale też składowisko odpadów nuklearnych i laboratorium rdzeni lodowych, przedstawia historię gwałtownie zmieniającej się planety i przewiduje dalekosiężne skutki tej transformacji. Odwołując się do kanonu literatury, sztuki i nauki, zastanawia się, w jaki sposób zostaniemy zapamiętani w mitach, opowieściach i językach ludzi przyszłości.Odpowiedzi wysyłać można na adres mailowy: promocja@wuj.pl lub zamieszczać w komentarzach pod postami konkursowymi na profilu Wydawnictwa UJ i marki Bo.wiem na Facebooku i Instagramie. Na zgłoszenia czekamy od dzisiaj do środy, 13 października 2021. UWAGA: jedna osoba może przysłać jedno zgłoszenie, a odpowiedź nie może przekraczać jednego zdania (dłuższe wypowiedzi nie zostaną uwzględnione w konkursie).Najciekawsze zdanie poznamy 15 października b.r., o godzinie 12:00. Obserwujcie naszego Facebooka!Biorąc udział w konkursie, akceptujecie jego regulaminu.Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Więcej
08-10-2021

Targi Synchroniczne, 11-17.10.2021

Bądźmy zaczytani jesienią! Październik zawsze kojarzy się nam z chwilami inspirujących dyskusji, spotkań i literackich odkryć. Tak będzie i w tym roku! Od 11 do 17 października zapraszamy serdecznie na nasze Targi Synchroniczne, podczas których spotkamy się zarówno w sieci, jak i przy stoisku na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Od poniedziałku na naszych profilach na FB  i YouTube będziecie mogli dowiedzieć się, jak powstaje książka, czy bycie grafikiem projektującym okładki jest łatwe i co myślą wiersze. Od czwartku do niedzieli będziemy na Państwa czekać na stoisku B11 w Hali Dunaj na Targach Książki w Krakowie. W targową niedzielę o swojej książce „Na rogu Łobzowskiej i Słowackiego. Dom Profesorów UJ” opowie Marzena Florkowska. Zapraszamy też do udziału w konkursie, w którym nagrodą będzie jedna z naszych nowości i ....kubek  krówek! >> Wszystkich, którym nie uda się dotrzeć na Targi Książki w Krakowie, zapraszamy do zakupów na naszych stronach internetowych: wuj.pl i bowiem.wuj.pl. Od 11 do 17 października proponujemy 20-procentowy rabat targowy na wszystkie tytuły z naszej oferty oraz wybór książek w specjalnej cenie promocyjnej (więcej >>). Targi Synchroniczne - harmonogram:Wydarzenia w sieci FB  i YouTube 11.10 godz. 18:00 Po pierwsze okładka! Paweł Sepielak opowiada o swojej pracy. Transmisja FB >>12.10 godz. 18:00 Artur Grabowski opowie o swojej książce Co myślą wiersze 13.10 godz. 18:00 Archeologiczne fałszerstwa? O tym jak bada się prawdziwość archeologicznych artefaktów opowiedzą Dyrektor Muzeum Archeologicznego Jacek Górski oraz Kierownik Działu Konserwacji Zabytków Andrzej Dyga.14.10 godz. 18:00 Eliane Brum, autorka książki Kolekcjoner porzuconych dusz porozmawia z tłumaczem, Gabrielem Borowskim14-17.10 Targi Książki w Krakowie - stoisko B11 w Hali Dunaj >>17.10, godz. 11:00 o swojej książce Na rogu Łobzowskiej i Słowackiego. Dom Profesorów UJ opowie Marzena Florkowska. Spotkanie odbędzie się w Saloniku Literackim w Hali Wisła.
Więcej
14-09-2021

Rozmowa z Eliane Brum

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Eliane Brum, brazylijską dziennikarką, finalistką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za książkę „Kolekcjoner porzuconych dusz”, oraz tłumaczem książki z języka portugalskiego Gabrielem Borowskim. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 17 września, w Księgarni i Kawiarni Podróżniczej Bo-no-bo, na Małym Rynku 4 w Krakowie. Rozmowę poprowadzi Mateusz Chaberski. Zapraszamy na godzinę 18.00.W związku z ograniczoną liczbą miejsc bardzo prosimy o rezerwację bezpłatnych wejściówek pod adresem mailowym: agnieszka.andreasik@wuj.pl. Osoby bez rezerwacji będą wpuszczane w miarę wolnych miejsc.Transmisję ze spotkania będzie można śledzić na naszym Facebooku.Współorganizatorami spotkania są: Zakład Filologii Portugalskiej i Przekładoznawstwa UJ, Pracownia Studiów Brazylijskich UJ, krakowska Katedra Instytutu Camõesa, Bo-no-bo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza.
Więcej
Dostawa

Zobacz sposoby i terminy realizacji Zamówień.

Płatności

Akceptujemy następujące metody płatności: PayU, przelew, pobranie.

Rabaty

Rabaty nawet do 40%.
Specjalne ceny na książki w akcjach promocyjnych.

Newsletter

Znajdziesz nas na